Cévní chirurgie

red-main
Firma VUP Medical, a.s. (dříve Výzkumný ústav pletařský) je první evropskou firmou, která vyvinula a začala vyrábět pletené cévní protézy. Vývoj a výroba tohoto výrobku sahá hluboko do historie, a to do až do roku 1958. První úspěšná implantace tohoto produktu byla provedena již v roce 1961. Od té doby firma VUP Medical, a.s. neustále pracuje na vývoji umělých cévních náhrad. Celkový počet námi vyrobených a implantovaných cévních protéz dosáhla do dnešních dnů více než sto tisíc kusů.

Co pomáháme léčit?

Jedna z nejčastějších nemocí řešená pomocí cévních náhrad VUP Medical je aneurysma břišní aorty (AAA).   Aneurysma břišní aorty je zvětšený prostor ve spodní části aorty, hlavní krevní cévě, která dodává krev do těla.  Aorta, céva asi o tloušťce zahradní hadice, vede ze srdce středem hrudníku a břicha. Vzhledem k tomu, že aorta je hlavním dodavatelem krve v těle, prasklé aneurysma břišní aorty může způsobit život ohrožující krvácení. 

Produkty

Poskytujeme linii moderních pletených, polyesterových cévních náhrad a cévních záplat, v několika variantách. Jsou navrženy a vyrobeny na léčbu výdutě břišní aorty, aortoiliacké uzávěrové  choroby tepen a onemocnění periferních tepen.
Celé portfolio
logo-1.pnglogo-2.pngPCBC.pnglogo-4.png2017-02-vut-brno-1000x400.jpg