Hojení ran

green-main
Firma VUP Medical, a.s. vyvinula  a nyní vyrábí  portfolio speciálních produktů pro léčbu ran. Tyto produkty prokázaly svou kvalitu během mnoha let klinické praxe ve významných českých nemocnicích v České republice i v zahraničí.

Co pomáháme léčit?

Hojení ran je složitý proces, kdy se kůže nebo jiné tělesné tkáně po zranění samy regenerují. U zdravé kůže fungují obranné bariéry proti vnějšímu prostředí epidermis (povrchová vrstva) a dermis (hlubší vrstva). Je-li bariéra porušená, sladěná kaskáda biochemických procesů se rychle dá do pohybu, aby napravila škody. 
Tento proces je rozdělen do danných fází: srážení krve (hemostáza), zánět, růst nové tkáně (proliferace) a remodelace tkání (zrání). Srážlivost krve je někdy považována za součást  zánětu místo vlastní fáze.

Hojení ran je nejen složitý, ale i křehký proces, který je náchylný k přerušení a tato porucha může vést k tvorbě nehojících se chronických ran. Faktory, které přispívají k vytvoření nehojící se, chronické rány jsou diabetes, žilní nebo cévní onemocnění, infekce a metabolické nedostatky stáří.
 

Produkty

Vyrábíme řadu moderních produktů pro péči o různé typy ran, jako jsou například popáleniny, akutní a povrchové rány, syndrom nohy diabetu, včetně chirurgicky komplikovaných ran.
 
Celé portfolio
logo-1.pnglogo-2.pngPCBC.pnglogo-4.png2017-02-vut-brno-1000x400.jpg