International Implant Card

Název implantátu: Pletená cévní protéza (Ra K) / záplata (Ra ZK) Během operace Vám byl trvale voperován do těla cizí materiál ve formě cévní protézy nebo cévní záplaty. Přítomnost cizího materiálu zvyšuje riziko infekce – nepodceňujte žádnou, ani banální infekci. Vždy kontaktujte svého lékaře.

Při akutním úrazu, poranění nebo v případě plánovaného lékařského výkonu nebo operace upozorněte lékaře, že máte v těle umělou cévní protézu nebo záplatu, a je na jeho zvážení, jestli Vám nasadí antibiotika.

Dalším rizikem je možnost „zalomení“ protézy (tj. zúžení nebo uzavření protézy), a tím uzavření protézy sraženinou. Nejnáchylnějšími oblastmi jsou tříslo a koleno. Tento stav se projeví příznaky, které byly před operací, nebo i výraznějšími, a je důvodem okamžité návštěvy lékaře.

Kterým vlivům prostředí se nesmí pacient vystavovat:
Bez zvláštních omezení, možná omezení spíše v souvislosti s jinými onemocněními pacienta a obecnými doporučeními, např. omezit pobyt v infekčním prostředí na minimum.

Jaké preventivní opatření má pacient dodržovat:
V případě, že máte protézu voperovanou na dolních končetinách, je vhodné se vyvarovat dlouhodobému dřepu nebo klečení v předklonu, a také sezení v předklonu s ohnutými koleny.

Kdy vyhledat lékaře:
V případě, že se u Vás vyskytne zhoršení prokrvení končetin, zarudnutí či vyklenutí nad místem, kde je protéza našita, popř. pokud se vyskytnou jakékoli jiné komplikace.

Složení cévní protézy nebo záplaty:
Polyester, glycerin, demineralizovaná voda lékopisná, bovinní kolagen (získaný z hovězí kůže) v kvalitě pro medicinální účely
Název implantátu: Polypropylenová chirurgická síťka PP MESH Během operace Vám byl trvale voperován do těla cizí materiál ve formě polypropylenové chirurgické síťky PP MESH. Síťka je tělem dobře snášena, vyznačuje se dostatečnou pružností a její elasticita odpovídá elasticitě břišní stěny. Neměli byste proto pociťovat zvýšenou bolest.

V pooperačním období doporučujeme dodržovat instrukce operatéra.

Upozornění:
Pokud trpíte diabetem, počítejte s možností problematického hojení. Pokud se u Vás vyskytnou nežádoucí příznaky, kontaktujte okamžitě svého lékaře.

Kterým vlivům prostředí se nesmí pacient vystavovat:
Bez zvláštních omezení.

Jaká preventivní opatření má pacient dodržovat:
Zvyšování tělesné zátěže v závislosti na doporučení operatéra.

Kdy vyhledat lékaře:
V případě, že pociťujete zvýšenou bolest, vyskytne se zarudnutí v operační ráně nebo se vyskytnou jakékoli jiné komplikace.

Složení chirurgické síťky:
Polypropylen
Vysvětlení symbolů
Patient-ID.png   Jméno/identifikace Pacienta
Date.png
  Datum implantace
Health-care-centre-or-doctor.png   Název a adresa
  poskytovatele zdravotních
  služeb, kde byla
  provedena implantace
Patient-information-website.png   Webová stránka
  s informacemi
  pro pacienta
MD.png   Název zdravotnického
  prostředku
UDI - DI   Identifikátor modelu
  zdravotnického prostředku
UDI.png   Jedinečná identifikace
  prostředku
Lot.png   Šarže
Manufacturer.png   Výrobce

Mapa

Zajímáte se o naše produkty? Kontaktujte nás.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
logo-1.pnglogo-2.pngPCBC.pnglogo-4.png2017-02-vut-brno-1000x400.jpg