Kýlní problematika

blue-main
Společnost VUP Medical při návrhu a výrobě kýlních sítěk postupuje podle doporučení Evropské kýlní společnosti (EHS). Jedná se o mezinárodní odbornou společnost lékařů a vědců zabývajících se studiem břišních kýl a jiných chorob břišní stěny. Tato organizace důrazně doporučuje používat pro léčení kýly kýlní síťku. Síťka je použitelná jak pro léčbu otevřené kýly, tak pro laparoskopickou operaci. Tento způsob léčby je účinný a prakticky bezbolestný. To umožňuje, aby se mohl pacient již krátce po operaci vrátit do běžného života. 

Síťky VUP Medical pomáhají již třetím rokem v Beninu

Naše společnost přispěla k úspěchu charitativní mise v africkém Beninu, tím že poskytla kýlní síťky PP MESH pro operace kýly potřebným pacientům již ve 3. ročníku této akce.    
V rámci projektu « Lékaři pro Benin » zorganizoval Spolek přátel Bénin Santé, s pomocí partnerských organizací, misi českých lékařů na klinice Clinique les Archanges à Agblangandan v Beninu, která v letošním roce probíhala od 15. února do 1. března 2019. V tomto období 2 čeští chirurgové a 1 anesteziolog ošetřili desítky pacientů, včetně dětí. Dohromady lékaři provedli kolem 100 zákroků ( ve většině případů se jednalo o operace kýly ) u pacientů ve věku od 18 měsiců do 70 let. 
Jsme rádi, že jsme mohli pomoci ke zdraví lidem v této rozvíjející se oblasti.  

Co pomáháme léčit?

Kýla (latinsky hernia) je vakovité vychlípení pobřišnicové dutiny, do něhož se přesouvá část břišních orgánů. Souvislé vystlání pobřišnicí odlišuje kýlu od výhřezu. Kýly vznikají na místech snížené odolnosti břišní stěny. Zmenšení odolnosti je dáno anatomickým uspořádáním stěny a proto se kýly vyskytují povětšinou v typických lokalizacích, zhusta v místech mezisvalových štěrbin či pooperačních jizev. U každé kýly rozlišujeme kýlní branku, kýlní vak a obsah. Lékařský obor, zabývající se kýlami je herniologie.

Produkty pro řešení kýly

PP MESH je řada moderních chirurgických sítěk odpovídající současným trendům a požadavkům chirurgů.  Jsou vyrobené z polypropylenového monofilamentu, a jsou vhodné pro otevřené i laparoskopické operace všech druhů kýl.
 
Celé portfolio
logo-1.pnglogo-2.pngPCBC.pnglogo-4.png2017-02-vut-brno-1000x400.jpg