O nás

 
Jsme českým výrobcem pletených cévních náhrad, kýlních sítěk a dalších implantabilních a neimplantabilních zdravotnických textilií.
Ve spolupráci s předními českými univerzitami a chirurgy se podílíme na neustálé inovaci a vývoji nových zdravotnických prostředků, i díky tomu se řadíme mezi lídry v oboru s výbornou reputací už více než 70 let.
 
Celý výrobní proces zabezpečuje interní tým odborníků na unikátních výrobních technologiích. Vlastníme systémové certifikáty ISO 9001:2016 a ISO 13485:2016 a všechny naše výrobky nesou označení CE. 

Jsme první evropskou firmou, která vyvinula a začala vyrábět pletené cévní protézy a zároveň jediným výrobcem cévních protéz ve střední Evropě. V současné době jsou výrobky VUP Medical, a.s. distribuovány kromě tuzemska do víc než 30 zemí celého světa.  

Úspěšně prodáváme široké portfolio zdravotnických prostředků špičkové kvality. Mezi naše klíčové výrobky patří:
  • pletené cévní náhrady z polyesterového hedvábí povrstvené bovinním kolagenem typu I. 
  • kýlní síťky z monofilního polypropylenového vlákna nebo polyesterového hedvábí 
  • implantabilní zpevňovací plsti pro chirurgické účely 
  • obvazové textilie 
  • zdravotní prádlo pro onkologické pacienty 
  • návleky na amputované končetiny 

Projekt

Průmyslový výzkum a experimentální vývoj pro výrobu ve společnosti VUP Medical, a.s. 

Projekt Průmyslový výzkum a experimentální vývoj pro výrobu ve společnosti VUP Medical, a.s. realizovaný společností VUP Medical, a.s. se zabývá výzkumnou a vývojovou činnost pro inovativní řešení produktů společností VUP Medical, a.s.

Projekt je řešen ve spolupráci s výzkumnou organizací - Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze (ČVUT UCEEB) a je realizován od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2019.

Výsledkem projektu budou 2  prototypy - nové inovované produkty v oblasti zdravotnických potřeb, konkrétně hydrogely aplikované na stávající kryt COM pro léčbu popálenin.

Projekt Průmyslový výzkum a experimentální vývoj pro výrobu ve společnosti VUP Medical, a.s. je financovaný za podpory EU z OP PIK.

Historie společnosti

VUP Medical, a.s., dříve Výzkumný ústav pletařský Brno, má dlouholetou historii a tradici. VÚP Brno byl založen již v roce 1949 v rámci odboru vývoje a výzkumu Československých textilních závodů n. p..
Od počátku byl předmětem činnosti ústavu zejména výzkum a vývoj pletařské, krajkářské a stuhařské techniky a technologie vč. netkaného textilu a zdravotnických výrobků, výzkum a vývoj uplatnění nových textilních surovin, zejména syntetických materiálů, prodej zdravotnických výrobků a výrobků zhotovených při řešení výzkumných úkolů.
V roce 1989 se VÚP Brno stal státním podnikem a v roce 1991 pak akciovou společností.
 
logo-1.pnglogo-2.pngPCBC.pnglogo-4.png2017-02-vut-brno-1000x400.jpg